אוכל בריא לכלבים


המדריך המלא לבחירת אוכל בריא לכלבים שלכם

כאשר מאמצים כלב, אחד הדברים החשובים ביותר שיש לשים לב אליהם, הוא המזון שאנו נגיש לו. יש אוכל בריא לכלבים שברור שנבחר, בהתאם לסוג הכלב שיש לנו. יש מזון שמותאם לכלבים מגזע מסוים, יש מזון שמתאים לכלבים שהם גורים, יש מזון שמתאים לכלבים עם בעיות עיכול, מזון שמתאים לכלבים מסורסים, מזון לכלבים עם בעיות השמנה, מזון לכלבים בגיל מתקדם, וכיו"ב. אולם, אנו רוצים לתת לכם מידע דווקא על המזון שאתם תתנו לאורך זמן. כלומר – שיהיו לכם תמיד קווים מנחים בנוגע לבחירת סוג המזון המתאים – כולל היחס בין המזון היבש למזון הרטוב, סוגי המזון היבש, ועוד מידע שיכול לסייע לכם. הכל כמובן – בכדי שתספקו את התזונה המושלמת לכלב שלכם.

 

כך מרכיבים תזונה טובה לכלב שלכם

  • מזון רטוב או יבש? – יש לא מעט אנשים, שרוצים מאד לנפק את הכלבים שלהם עם מזון רטוב. חשוב כמובן לזכור, שהכלבים תמיד מעדיפים מזון רטוב – לרוב מדובר על שימורים של בשר ודגים, והכלבים כמובן זוללים זאת במהירות. עם זאת, כאשר אתם מרכיבים את התפריט של אוכל בריא לכלבים שלכם, כדאי לדאוג לכך שרוב התפריט, יהיה מורכב ממזון יבש. מדוע זה חשוב? משום שלטווח האורך, המזון היבש הוא גם מזין יותר, וגם יותר משביע. המזון היבש מיוצר כך, שכאשר הוא איכותי, הוא כולל את כל המרכיבים הנדרשים עבור הכלב שלכם – כולל פחמימות, חלבונים, ויטמינים, שומנים, וכיו"ב. המזון הרטוב הוא מזין רק בחלקו, הוא פחות שמביע, והוא לא כולל בהכרח את כל מה שנחוץ לכלב שלכם. כמו כן, כאשר לכלבים יש רגישות מיוחדת או צרכים מיוחדים – לרוב זהו המזון היבש שיספק להם את המענה ההולם. כמו כן – המזון היבש גם יתאים לתקציב שלכם, וזה עוד שיקול משמעותי מאד. רוב האנשים אגב שבוחרים בתזונת מזון רטוב, הם אנשים שלאו דווקא קונים אוכל בריא לכלבים שלהם, אלא מכינים אותו בעצמם. את המזון הרטוב מכל מקום, כדאי לשמור בתור חטיף או מתנה או פרס בתהליך של אילוף, ופחות כמרכיב קבוע.

 

  • איזה סוג של מזון יבש כדאי לבחור? – ישנן ארבע רמות של אוכל יבש לכלבים: זול, פרימיום, סופר פרימיום ואולטרה פרימיום. כל עוד מדובר על הכלב שלכם בבית ולא על כלב רחוב שמשוטט באזור, אנו ממליצים בחום על שתי הקטגוריות האחרונות. הסיבה לכך היא שרק במזונות מסוג סופר פרימיום או אולטרה פרימיום, מקפידים על כך שהחלבונים יהיו המרכיב הראשי במזון היבש, ורק לאחר מכן הפחמימות ומרכיבים נוספים. כמו כן אלו מזונות עשירים בוויטמינים, ויש בהם גם הבחנה לפי סוג הכלב, הגזע, הגיל, מחלות וכיו"ב. שימו לב כי מזון פרימיום לא כולל בהכרח את החלבונים כמרכיב ראשי. המזונות הזולים אמנם זולים מאד, ומגיעים גם במשקלים גדולים אמד ולכן לכאורה משתלמים – אך כדאי לזכור כי מדובר על מזון שאיננו מזין בעליל. אפשר להשתמש במזון הזול כדי להאכיל כלבי רחוב, ופחות עבור התזונה של הכלב שלכם.

 

  • האם אפשר לתת מזון אנושי? – בעקרון, מזון כמו בשר וכו', יכול להתאים לכלב שלכם, אך זכרו שכדי שהדבר יהיה מזין ומשביע עבור הכלב עליכם לבצע טחינה של הבשר, ובעצם להכין זאת בעצמכם. יש כיום טרנד של הכנת אוכל ביתי לכלב – אך זה מחייב שאחד מבני המשפחה יהיה מסור לעניין באופן קבוע.

כעת שיהיה בתיאבון!אוכל בריא לכלבים

אחרי שקראתם את המדריך, אתם כמובן מוכנים יותר לבחור את המזון המתאים עבור הכלב שלכם, ואנו מאחלים שיהיה לו בתיאבון, ושלכם יהיה גידול נעים ונוח.