אוכל לכלבים בזמן מחלה


בחירת מזון לכלבים מחייבת בין היתר התייחסות למצבו הבריאותי ולהיסטוריה הרפואית שלו. לכן כדאי להתאים את האוכל לניתוחים שהוא עבר ולזהות בזמן תסמינים למחלות. קבלו את המדריך המלא
אוכל לכלבים משפיע בצורה ישירה וברורה על הבריאות שלהם. יחד עם זאת, לא כל בעלי הכלבים לוקחים בחשבון את הצורך בהתאמת מזון לפי מצב בריאותי קיים. הנה למשל כמה דגשים שמחייבים התייחסות רצינית:

א. סוג המחלה – כל מזון משפיע אחרת על הכלב. במקרה והכלב חולה, המזון יכול להאיץ או להאט את קצב התקדמות המחלה. השאלה היחידה היא מאיזה סוג של מחלה סובל הכלב. זיהוי נכון של סוג המחלה יכול לסייע לבחירת מזון מתאים. כלבים שסובלים למשל ממחלת שיניים וחניכיים צריכים אוכל יבש שינקה אותם, בעוד כלבים עם כאבי שיניים זקוקים למזון רטוב שיהיה להם קל ללעוס.

ב. היסטוריה רפואית – יש משמעות גם לנקודת הזמן שבה בוחרים לתת לכלב אוכל מסוג מסוים. אם הכלב רק יצא מניתוח, חשוב להישמע להוראות הוטרינר ולא לתת לו מזון שיקשה עליו. כלבים רבים עשויים לסרב לאכול מזון רגיל אחרי הניתוח, בעיקר אם מדובר על אוכל מעובד, אז צריך להציע להם אוכל מבושל בעל יחס שווה בין חלבונים ופחמימות.

ג. תגובת הכלב – בחירה נכונה של אוכל לכלבים בזמן מחלה תלויה בתגובות שלה. אם הכלב לא מגיב טוב לאוכל קר כי הוא סובל מבעיות של חניכיים רגישות, אפשר לחמם אותו במיקרוגל ולערבב לפני ההגשה. אפשרות נוספת היא לסייע לכלב עם האכלת יד ולבחור עבורו מזונות טעימים במיוחד שיעזרו לו להתאושש בתקופת ההחלמה מהמחלה או הניתוח.

איך תדעו האם הכלב שלכם חולה?

כלבים עשויים לסבול מכאבים אחרי ניתוח או בשל מחלה ספציפית. התפקיד שלכם הוא לזהות בזמן את התסמינים, גם כדי להתאים לכלב אוכל ייעודי וגם על מנת למנוע החמרה במצב. סימנים של כאב כוללים בין היתר בכי, ניסיון לנשיכה בעת התקרבות לאזור הניתוח, הבעות פנים שונות ועצובות, אי שקט וחוסר מנוחה. במידה והכלב עבר ניתוח באזור הבטן, סביר להניח שהוא לא ישכב על אזור החתך במשך יומיים לפחות או ייראה עייף מהרגיל.
כמובן שכדאי להתייעץ עם וטרינר ואנשי מקצוע בכל מקרה של התלבטות. אפשר לנצל את ההזדמנות ולשאול על סוגים מסוימים של אוכל לכלבים, לתת לכלב לטעום מזון יבש שהוא אוהב ולפנק אותו עם צ'ופרים. במקביל, יש להקפיד על הנחיות הוטרינר בנוגע לטיפול בכלב אחרי הניתוח. תהליך ההתאוששות עשוי לקחת זמן אך הוא מחייב סבלנות רבה.
לסיכום, סוג האוכל שכדאי לתת לכלב אחרי ניתוח תלוי במצבו הרפואי ובתגובות שלו. יש הדרכות מסוימות שניתנות על ידי הוטרינר לבעלי כלבים, אך חשוב לא פחות לזהות תסמיני מחלה.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.