אילוף כלבים


אילוף כלבים – שיטות לאילוף הכלב שלכםאילוף כלבים

קיבלתם גור חדש ואתם לא יודעים איך לאלף אותו? הכלב הביתי עושה לכם צרות ואתם רוצים ללמד אותו דבר או שניים? בעמוד שלפניכם מוצגות שתי שיטות מרכזיות לאילוף הכלב שלכם. שתי השיטות הללו הן השיטות הבסיסיות ביותר של אילוף כלבים אשר קיימות בשוק, והן חלק מעשרות שיטות נפוצות לצורך זה. כמובן שההבדל בין כלב לכלב הוא עצום ולכל אחד יש להתאים את השיטה הייחודית המתאימה לו. כמו כן, השיטה צריכה להתאים לאופי של הבעלים שמאלף את הכלב שלו בשיטה שמתאימה לו ביותר.

 

הכלב לא מבין מילים, הוא מבין צלילים

אחד הטיפים החשובים ביותר שניתן לתת לאדם שמעוניין לאלף את הכלב שלו הוא השיטה הקולית לאילוף. מה שלא כולם יודעים הוא שכלבים לא מבינים את משמעות המילים הנשמעות באוזניהם, אלא מבינים את הצליל, הטון והצורה שבהן נשמעת המילה המשודרת אל הכלב. כאשר אתם פוקדים על הכלב שלכם את הפקודה: "שב!" אתם למעשה משתמשים בצליל קצר בטון פקודה, שפשוט לא יעבוד עליו אם תשתמשו בטון אחר מאשר הטון בו אילפתם את הכלב לפקודת הישיבה. צלילי פקודה לכלבים יהיו בדרך כלל צלילים קצרים וחזקים, בעוד שצלילי התניה חיובית יהיו צלילים רכים ונעימים, וייתכן גם כי ארוכים. שימו לב שאם תקראו לכלב שלכם בשמו בטון שונה, פעמים אחדות הוא יגיב ובפעמים האחרות יבחר להתעלם, ייתכן שזה קשור לטון שבו אתם מבטאים את שמו.

 

התניה חיובית

אחת השיטות הבסיסיות של אילוף כלבים היא התניה חיובית. כאשר אתם מלמדים את הכלב שלכם טריק חדש או צורה חדשה של התנהגות, על ידי התניה חיובית אתם יכולים לצרוב במערך התפקוד של הכלב שלכם את ההתניה כי המעשה שעשה הוא מעשה חיובי. ברוב המקרים, התניה חיובית מתבצעת באמצעות נתינת ממתק או חטיף לכלב לאחר שביצע את הפעולה הרצויה. לאחר חזרה על פעולה זו של התניה חיובית במשך פעמים מספר, הכלב מתחיל לקשר בין הפעולה שעשה לממתק או ללטיפה שקיבל. כמובן שניתן למנוע מהכלב התנהגויות כאלה ואחרות בשיטה דומה באמצעות התניה שלילית.

 

לעוד פרטים בנושא אילוף כלבים לחצו כאן