הדברת פרעושים


בעלי כלבים צריכים לזכור שהדברת פרעושים היא חלק בלתי נפרד מהטיפול. הנה כל מה שאתם צריכים לדעת כדי לזהות פרעושים ולהשיג תוצאות.

פרעושים גורמים נזקים בריאותיים לכלבים ועלולים להביא גם לפגיעה באיכות החיים של בני אדם. הופעת פרעושים מתאפיינת בהצקה, גירודים ואדמומיות. במקרים קיצוניים הם גורמים בעיות עור, תולעי מעיים ותגובות קשות אצל כלבים אלרגיים. הסיכוי להופעת פרעושים עולה עם התחממות מזג האוויר ולכן הם נפוצים בעיקר בקיץ. יחד עם זאת, הדברת פרעושים לכל אורך השנה והתמודדות נכונה עם התופעה יכולה למנוע מראש את עוגמת הנפש.

ההדברה היא חלק חשוב ובלתי נפרד מהטיפול השגרתי בכלב. בשלב הראשון כדאי לבדוק האם הכלב באמת נגוע בפרעושים. מבחינה התנהגותית, הסימנים הם גירוד בתדירות גבוהה מהרגיל ואי נוחות כללית. בחלק מהמקרים ניתן לראות נוכחות של תולעים בצואה ומבחינה ויזואלית יש צורך בבדיקה יזומה. את הפרעושים עצמם מזהים עמוק בתוך הפרווה, כמו גם את צואת הפרעושים שנראית כמו נקודות שחורות וקטנטנות.

איך מטפלים בכלב נגד פרעושים?

חשוב לבצע את הטיפול נגד פרעושים גם כדי למנוע הדבקה עתידית. אלו כמה כללי מפתח עבור הדברת פרעושים יעילה:הדברת פרעושים

א. טיפול בכלב – הטיפול בכלב עצמו מבוסס על שימוש במוצרים ייעודיים. המוצרים מגיעים בצורה של ספריי, אמפולות ושמפו. יש לעקוב אחר הוראות היצרן המופיעות על גבי אריזה ולשים לב לתופעות לוואי על העור של הכלב. טפטוף אמפולה אחת לחודש אמור להספיק לצורך הדברה של קרציות או פרעושים, אך יש תקופות או מוצרים בהם השימוש אינטנסיבי יותר. בכל מקרה, חשוב לפנות לוטרינר במקרה של התלבטות או תופעות לוואי.

ב. טיפול בסביבה – לא ניתן לבצע הדברת פרעושים ללא טיפול יסודי בסביבה. הסכנה היא מפני סביבת מחייה נגועה בביצים, זחלים וגלמים של פרעושים. כדאי לשאוב מדי פעם את איזורי המחייה של הכלב, לכבס את השמיכות והמיטות ולהחליף כיסויים במקומות בהם הכלב רובץ לעיתים קרובות.

ג. הדברה מקצועית – יש מקרים בהם הטיפול הביתי לא עוזר וכדאי לפנות להדברה מקצועית. שירותי הדברת פרעושים ניתנים בכל רחבי הארץ והם אפקטיביים מאוד. את שירותי ההדברה רצוי לתאם מול חברה מנוסה, המבינה את הסכנות שבהופעת פרעושים ואת הרגישות שיש בבית עם כלבים וחיות מחמד. כדאי לבצע הדברה מקצועית בכל רחבי הבית ובמידת הצורך גם בחצר, במרפסת, בגינה או על הגג הפרטי. אלו המקומות מהם פרעושים יכולים להמשיך להיכנס ולכן עדיף למנוע זאת.

לסיכום, פרעושים מפרים את שלוות החיים של הכלב ושל בעליו אך ניתן להתמודד איתם. הטיפול דורש מכם השקעה של זמן ורכישת מוצרים ייעודיים. טפלו בכלב ולאחר מכן עברו לסביבה הקרובה שלו. עקבו אחר התוצאות ונסו ליצור קשר עם חברת הדברה כדי לקבל הצעת מחיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.