חינוך גורים לצרכים


זה די מתסכל כשיש גור חדש ומתוק שעושה את צרכיו בכל הבית, והאימונים אינם מתקדמים כמצופה. חינוך גורים לעשיית צרכים הינה משימה אפשרית לכל אחד. כל מה שצריך זה משמעת עצמית, שיטת חינוך אפקטיבית, עקביות וסבלנות. שיטות חינוך מקולקלות יש בשפע והן עוברות מפה לאוזן. זהו זמן טוב בשבילכם להתחיל ברגל ימין עם גור כלבים מתוק שרוצה להשתלב ומבקש שיראו לו את הדרך הנכונה. לפעמים, כשאתם כבר בטוחים שההכשרה הסתיימה, יש נסיגה. לא להיבהל! גמילה שלמה נעשית עד גיל חצי שנה. לעיתים, מסיבות פיזיולוגיות, העניין אינו עולה בידינו. יש לקחת גם את זה בחשבון ולקבל את ההדרכה הנכונה מהווטרינר.

הכללים של חינוך גורים לצרכים

  1. מעקב יציאות – חינוך גורים לצרכים דורש הכרה של הרגלי העיכול של הגור שלכם. הגורים בדרך כלל משחררים את ענייניהם אחת לחצי שעה או קצת יותר, למעט בזמן השינה. כל גור והתזמון המיוחד לו – תלוי בארוחה, בשתיה ובהשתוללות. כשהגור שלכם מסתובב מחוץ למקום הפרטי ספקו לו השגחה צמודה. הקצו זמן לגור שלכם וטפחו יחסי אמון ואהבה. הגורים פעילים כל הזמן ומחסלים מזון במהירות מטורפת. לעומת זאת, מערכת העיכול עדיין לא השלימה את התפתחותה והשליטה שלהם בסוגרים עדיין לא הושלמה, כך שעלול לברוח להם.
  2. ארוחות סדירות יובילו ליציאות סדירות – חינוך גורים לעשיית צרכים הוא עניין של סדר. הקפידו על זמני האכלה קבועים. הדבר יגרום לכך שתוכלו לצפות מראש את רגע היציאה של הכלבלב שלכם, בערך 30 דקות אחרי אכילה. זאת אומרת שאתם לא משאירים אוכל חופשי בקערה, ובכך מורידים את האקראיות של זמני האכלה. אם כי מים יש להשאיר בהישג ידו, או יותר נכון – פיו של הכלבלב. עקבו אחרי התרוקנות הקערה.
  3. אימון – חינוך גורים לעשיית צרכים דורש תרגול.
  • ריתוק- בחרו באזור קטן ונגיש כמו חדר אמבטיה או ארגז. בכדי לפתח אינסטינקט עשיית צרכים בריא, על הגור להבין שהחופש שלו מותנה בהתנהגות הולמת – זאת אומרת לא ללכלך את הבית. בחרו אזור זמין ובעל גישה מהירה לגור ולכם: מרפסת, חצר, או כל מקום אחר קרוב מספיק בכדי לרוץ עם גור נוזל.
  • רוצו עם הגור לסיר – כשהגור מגיע לגיל חודש בערך, אפשר להתחיל בחינוך גורים לעשיית לצרכים. כל הרעיון באימון הוא להוביל את הגור לאזור עשיית הצרכים בזמן ולתגמל אותו על ביצוע. זה אומר שכשהגור קם יש סיכוי גדול שיעשה את צרכיו, אחרי ארוחה וכל 45 דקות. טוב יותר לנסות לעתים קרובות מדי מאשר לפספס! הכלבלב מיילל או רוצה החוצה? שלחו אותו לשירותים ואל תשכחו לתגמל בסוף.
  • כשיש תאונה – לפעמים הגור משתין במקום הלא נכון. העבירו אותו בזריזות לסיר שלו ולבסוף צ'פרו אותו. לעומת זאת, במקרה של קקי תנו לו לסיים. בשונה מפיפי גורים לא מסוגלים לעצור את הקקי. אין צורך לעשות דרמה מלנקות אחרי הגור שלך כאשר מתרחשת תאונה.

להיות בדרך הנכונה

חינוך גורים לצרכים כרוך בהתמדה ובסבלנות. אסור לנזוף או להעניש את הגור שלכם על טעויות ותאונות. בסופו של דבר הגור שלכם יקבל מספיק שליטה שתאפשר לו להתאפק לתקופות ארוכות יותר ופרקי זמן ארוכים יותר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.