טיפול באמצעות בעלי חיים


מהו טיפול באמצעות בעלי חייםטיפול באמצעות בעלי חיים

טיפול באמצעות בעלי חיים הוא טיפול פסיכולוגי-פסיכותרפי, ממש בדומה לטיפולי פסיכותרפיה  אחרים – עושים שימוש במדיומים, כמו ציור או משחק, בשביל לעזור למטופל להרגיש טוב יותר ולהגיע לכדי הליך טיפולי משמעותי. טיפול בבעלי חיים, עושה שימוש בקשר המיוחד שבין המטופל ובעל החיים לשם השיקום. טיפול מסוג זה, יכול לסייע הן לילדים בעלי צרכים מיוחדים והן למבוגרים להתמודד עם בעיות רגשיות, בעיות בתקשורת או בעיות התנהגות.

 

איך הטיפול עוזר לילדים בעלי בעיות רגשיות

טיפול באמצעות בעלי חיים מומלץ במיוחד לילדים, בשל הקשר הקרוב עם החיה. הטיפול יכול לעזור לילדים שסובלים מ:

 

  • לקויות למידה
  • בעיות תקשורת (אוטיזם)
  • הפרעת התנהגות
  • בעיות נפשיות
  • חרדות
  • גירושין של ההורים
  • קשיים חברתיים

 

הטיפול יכול לעזור לילדים לבטא בצורה חופשית את עולמם הפנימי. במהלך הטיפול הקשר עם המטפל ועם בעל החיים יכול לאפשר לילדים לחזק את האמון האישי שלהם בעצמם ובסביבתם. הטיפול גם יכול לאפשר שחרור לחצים וכעסים, וקבלת כלים טובים יותר להתמודדות עימם.

 

טיפול מסוג זה יכול להועיל מאוד גם לילדים בעלי צרכים מיוחדים, וגם לילדים אשר חווים משבר בבית, כמו למשל – מחלה של אחד ההורים, מעבר למקום מגורים חדש או לבית ספר חדש.

על שיפור הביטחון העצמי של הילדים שלנו והפחתת החרדה שלהם

 

טיפול באמצעות בעלי חיים יכול לשפר מאוד את הביטחון העצמי של הילדים, ולהפחית את רמת החרדה שהם חווים. בעלי חיים כגון כלבים, חתולים, תוכים, ארנבים ושרקנים, יכולים לסייע לילדים להירגע ולהרגיש בטוחים יותר ביכולת האישית שלהם.

 

הטיפול בבעל חיים חסר אונים, יכול לסייע לכל ילד להתגבר על רגשות של דחייה או אכזבה. הילד יכול להזדהות עם חוסר האונים של החיה, ומתוך כך לשתף במצוקות השונות שלו. הטיפול בחיה יכול לאפשר לילד להרגיש חזק ושהוא שווה הרבה. חשוב להדגיש טיפול באמצעות בעלי חיים עונה על כל הכללים של טיפול פסיכולוגי סטנדרטי.