טיפול רגשי ופיתוח מיומנויות חברתיות בעזרת בעלי חיים


טיפול רגשי ופיתוח מיומנויות חברתיות בעזרת בעלי חיים הינה גישה טיפולית ייחודית המיועדת למגוון רחב של אוכלוסיות הסובלות מבעיות שונות הקשורות לבעיות התפתחותיות, בעיות נפשיות ובעיות אישיותיות כאלו ואחרות.

בשנים האחרונות, סוגים שונים של טיפול באמצעות בעלי חיים הפכו לאחת משיטות הטיפול הפופולאריות והנפוצות ביותר בקרב ילדים, בני נוער ומבוגרים המתמודדים עם בעיות כגון: הפרעות קשב וריכוז, הפרעות נפשיות, חוסר ביטחון עצמי, דימוי עצמי נכון, ה

טיפול רגשי בעזרת בעלי חיים

טיפול בעזרת בעל חיים

 

מהן מטרותיו של הטיפול הרגשי בעזרת בעלי חיים?

הטיפול הרגשי באמצעות בעלי חיים מיועד למטרות משתנות הנקבעות בהתאם לצרכי הטיפול ותכונותיו של המטופל. בין יתר המטרות השכיחות ביותר במסגרת טיפולים רגשיים בעזרת בעלי חיים ניתן למצוא מטרות כגון: חיזוק הביטחון העצמי, התנסות בקשר רגשי, חיזוק יכולות התקשורת הלא מילולית והמילולית כאחד, התמודדות עם גבולות וכדומה.

חשוב לדעת:  הטיפול הרגשי באמצעות בעל חיים אינו מיועד לצרכי החלפת טיפול נפשי במידת הצורך, וזאת למעט מקרים בהם המטפל המוסמך לטיפולי תרפיה בעזרת בעל חיים הינו פסיכולוג קליני או פסיכותרפיסט. יחד עם זאת, חשוב לציין שהטיפול הרגשי בעזרת בעל חיים מהווה אמצעי טיפול היכול לקדם בהיבטים רבים את המטופל במסגרת טיפול נפשי אותו הוא מקבל.

בין סוגי הטיפולים השונים המוצעים לכם בתחום תוכלו למצוא גם טיפולי פסיכותרפיה בעזרת סוסים, כאשר טיפולים אלו מיועדים לצרכי פיתוח הקשר הרגשי הנוצר בין המטופל לבין הסוס. בנוסף, קיימים טיפולים רגשיים באמצעות בעלי חיים הנמנים על חיות הבית כגון: כלבים, ארנבים, אוגרים וכדומה. טיפולים אלו מבוססים אף הם על חווית הקשר הנוצר בין המטופל לבעל החיים ועל העובדה שחיות הבית מורגלות לסביבת בני האדם.

הטיפול הרגשי בעזרת בעל חיים מותאם לצרכיו וקשייו של המטופל במסגרות השונות עמן הוא נדרש להתמודד בחיי היומיום, ולכן סוג הטיפול וסוג בעל החיים נקבעים בהתאם לצרכיו של כל מטופל ומטופל ברמה האישית. יחד עם זאת, קיימים טיפולים רגשיים בעזרת בעלי חיים המותאמים לקבוצות ובהן מושם דגש על השגת מטרות הטיפול ברמה האישית והבין אישית של כל מטופל ומטופל ועל פיתוח מיומנויות חברתיות.

לסיכום, טיפול רגשי ופיתוח מיומנויות חברתיות באמצעות בעל חיים, הינו טיפול תרפיה המותאם לצרכיו של כל מטופל ומטופל ולאופי וסוג הקשיים עימם הוא נדרש להתמודד בחיי היומיום. הטיפול מיועד למגוון רחב של אוכלוסיות, החל מילדים בגילאים צעירים, דרך בני נוער ובוגרים ועד לאוכלוסיית הגיל השלישי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.