טיפים לאילוף כלבים


לאלף כלב בביתהאם אתם ממש לאחרונה אימצתם כלב למשפחה שלכם? מזל טוב! הכלב מביא עימו ברכה רבה, והוא תוספת מדהימה ומלאת אהבה. עם זאת, כלב גם צריך לאלף על מנת שהוא לא יפריע, ועל מנת שיהיה ניתן לטייל איתו בחוץ בצורה נינוחה, וכמובן שהוא לא יהרוס את הבית או יעשה בו את צרכיו. אם כך, כיצד אפשר לאלף כלבים בצורה טובה? הנה כמה טיפים לאילוף כלבים:

לאלף בכמה צעדים פשוטים

  • הגיבו באופן מידי על חריגה – אם הכלב עשה משהו שהוא לא אמור לעשות, אתם צריכים להגיב על כך באופן מידי. לעתים מספיק שתעבור יותר מדקה, כדי שהכלב בכלל לא יבין מה הקשר בין הכעס שלכם, לבין מה שהוא עשה. אם עבר יותר מידי זמן הכעס יהיה לחינם וגם לא ישרת את האילוף.
  • הרבו בטיולים בחוץ – זה בעיקר נכון לאילוף של כלבים צעירים שהם גורים. יש להרבות בטיולים בחוץ, אך בזמנים מגודרים וברורים. אל תשכחו שכלב צעיר עדיין מתקשה לשלוט על צרכיו, ואם רוצים שהוא לא יעשה אותם בבית – יש להקפיד ולצאת איתו לטיולים רבים. לטיולים יש עוד יתרון מעבר לעשיית צרכים – הם מרגילים את הכלב להתרגל לגירויים שונים שיש בחוץ – כלבים נוספים, חתולים, אנשים, ועוד. כך יוצרים לו סביבה בטוחה.
  • שימוש בחטיפים ומתנות – כל מאלף יגיד לכם כי שימוש חטיפים שונים יכול בהחלט לעזור בזמן האילוף, אלא שיש להשתמש בהם בתבונה. אל תתנו לכלב סתם כך חטיפים – אלא תנו אותם כאשר הוא מציית לכם. למשל כך אפשר לאלף כלב שיציית לפקודות שונות, ויהיה נינוח ורגוע יותר.
  • לא לתת מהאוכל שלכם – זה קשה, והכלב מילל וכל כך רוצה לקחת מהעוף שלכם, אבל אל תשכחו שבמיוחד בשלב הקריטי של האילוף – הכלב אמור לאכול רק מהאוכל שלו. אל תשכחו גם שהאוכל שלו יהיה הזמין ביותר עבורו, ואתם לא יודעים לאיזה מזון אנושי הוא רגיש.

והכי חשוב – סבלנות

כלב הוא לא חיה שמאלפים אותה ביום, ביומיים או אפילו לא בחודש. צריך להתאזר בסבלנות כשאתם מאלפים את הכלב ולהבין שזה יצור חי לכל דבר – וכמובן אם צריך, לפנות לשירותי אילוף כלבים שיסייעו לכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.