טיפים להדברת פרעושים


אם הכלב או החתול שלכם מתגרדים, אם גם הילדים ואתם מרגישים עקצוצים לא נעימים על העור, סביר מאוד להניח שיש לכם פרעושים בבית, ושאם לא תעשו משהו בעניין – הגירוד יחזור, ויחזור, ויחזור. אז מה עושים? הדברה! פרעושים הם מטרד מאוד מציק, אשר יכול גם להזיק. הם יכולים לשאת עליהם מחלות מסוגים שונים שמאוד לא כדאי שיפגעו בנו או חלילה בילדים. על מנת שזה לא יקרה יש כמה דברים שצריך לעשות, כאשר הדבר העיקרי הוא, כמובן, הדברת פרעושים, באמצעות החומרים הנכונים.

 

איך מבצעים הדברה לפרעושים?

הדברת פרעושים צריכה להתבצע בכמה מישורים:

  • טיפול בחיות המחמד – פרעושים מגיעים אלינו הביתה בדרך כלל באמצעות חיות המחמד שלנו. הם נטפלים אליהן, ניזונים מדמם וגורמים להם לגרד מאוד לא נעים. לכן, לפני שמבצעים את ההדברה עצמה חשוב מאוד לטפל בבעל החיים, ולכך יש הרבה מאוד דרכים. רצוי לקחת את חיית המחמד אל הווטרינר והוא יציע את הטיפול המתאים לחיית המחמד שלכם: טיפול תרופתי, אמפולה עם חומר מתאים וכד'.

 

  • ניקוי יסודי – רגע לפני שמבצעים הדברה: פרעושים יכולים להימצא לא רק על פרוותן של חיות המחמד, אלא גם על המצע שעליו הן נמצאות. לכן, חשוב מאוד לשאוב את המצע הזה ולנקות את כל השטח שמסביבו, על מנת להיפטר מכמה שיותר פרעושים בדרך זו. בנוסף, יש לשאוב את הספות, לכבס את המצעים שעל המיטות ולנער היטב שמיכות וכריות, כדי למזער את הסיכון שפרעושים נמצאים במקומות אלה שאהובים עליהם ביותר.

 

  • הדברה – פרעושים כנראה לא ייעלמו גם אם תטפלו בחיית המחמד שלכם וגם אם תנקו את המצע עליו היא ישנה. אם הם כבר נמצאים בבית, חשוב מאוד לבצע הדברה כימית, כי רק בדרך זו ניתן יהיה להיפטר מהם לחלוטין.

על מנת להבטיח תוצאות טובות, חשוב מאוד ליצור קשר עם חברת הדברה המתמחה בהדברת פרעושים, אשר עושה שימוש בחומרים רעילים לפרעושים אך ידידותיים ליונקים. יש לוודא כי המדביר נושא תעודת מדביר מוסמך וכי החומרים בהם הוא עושה שימוש מאושרים על ידי משרד הבריאות ועל  ידי המשרד לאיכות הסביבה.

הדברת פרעושים

שימור התוצאות של הדברת פרעושים

לאחר ההדברה יש לנהוג על פי הוראות המדביר, ולהקפיד לטפל בחיית המחמד ובשטח בו היא נמצאת. כך תשמרו את תוצאות הדברת הפרעושים לאורך זמן ותיהנו מבית נקי ומחיי שגרה ללא גירודים. בהצלחה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.