טעויות שאנחנו עושים בגידול בעלי חיים


אנחנו, בני האדם, אוהבים את ההולכים על ארבע. לרבים מאתנו יש חיית מחמד בבית, ואין זה משנה אם זה כלב או חתול – אנחנו עושים כל מה שאפשר כדי לגדל אותם בכיף ובאהבה. יחד עם זאת, מטבענו אנחנו גם עושים טעויות לפעמים בדרך בה אנחנו מגדלים את חיות המחמד שלנו. אם גם לכם יש חיית מחמד, ואתם רוצים ללמוד ולדעת כיצד לגדל אותה בצורה הטובה ביותר – הגעתם למקום הנכון. ריכזנו עבורכם כמה טעויות שרבים עושים בגידול בעלי חיים, ובעיקר כלבים.

בין הטעויות הנפוצות ביותר שאנחנו עלולים לעשות בגידול בעלי חיים ניתן למצוא חוסר בעקביות והקפדה על כללי ההתנהגות, ויתור על פעילות גופנית לבעל החיים, חיסון כלבים לא בזמן, ענישה פיזית, תזונה לקויה לחיית המחמד וכדומה. לכן, אנו חייבים להקפיד על גידול נכון של בעלי חיים ועלינו לספק להם את כל הצרכים והטיפולים הנדרשים עבורם, מליטופים ועד החלפת המים ומילוי קערת האוכל.

הכלב – חברו הטוב ביותר של האדם

אגדה מספרת כי כאשר גורשו אדם וחווה מגן עדן נפער בור בינם לבין החיות. עד לאותו רגע חיו אדם וחווה אישתו בהרמוניה מופלאה עם הטבע שסביבם. ברגע האחרון לפני עזיבתם קפץ הכלב מעל הבור והצטרף אליהם ומאז בני האדם והכלב הם חברים בנשמה. אבל כמו בכל מערכת יחסים, גם כאן דרושה כימיה והתאמה.

אחת הטעויות הנפוצות שאנחנו עושים בגידול בעלי חיים בכלל, וכלבים בפרט, היא שאנחנו לא בוחרים את הגזע הנכון למשפחה שלנו. למשל, אם אנחנו משפחה שחיה בעיר בדירה קטנה ונמצאת הרבה שעות בעבודה לא יתאים לנו לגדל כלב אנרגטי, שדורש טיולים רבים והוצאת אנרגיה רבה. לכן, אם עוד לא אימצתם כלב ואתם בדיוק בדרך לעשות את זה עכשיו, כדאי קודם להכיר את הגזעים השונים ואת תכונותיהם השונות, כך שתדעו מי מהם יתאים לסגנון חייכם.

חשוב לציין כי גידול כלבים דורש מחויבות פעילה. גם אם מדובר בגזע קטן ושקט, כלבים עדיין צריכים לצאת החוצה, להוציא אנרגיה ולעשות את צרכיהם, כמובן. טעות נוספת שאנשים רבים עושים היא שאינם מטיילים הכלבים שלהם מספיק זמן. יש להוציא את הכלב לטיול לפחות 3 פעמים ביום, ההמלצה היא לטייל איתו לפחות 20 דקות כדי לאפשר לו לעשות את צרכיו ולפרוק אנרגיות.

לגדל חיה זה כמעט כמו לגדל עוד ילד

כאשר אנחנו מביאים ילד לעולם ברור לנו שאנחנו צריכים לדאוג לכל צרכיו ושיש לנו אחריות לדאוג לרווחתו ולבריאותו. לכן, אנחנו לא מפספסים אף בדיקה אצל הרופא, לא מדלגים על שום חיסון ומעניקים לו את התזונה הטובה ביותר שאפשר. לעומת זאת, טעות נפוצה אצל אנשים המגדלים בעלי חיים היא שהם אינם רושמים מתי החיסון הבא ואז שוכחים או מפספסים.

חשוב להבין כי חיסון כלבים בזמן הוא דבר חשוב ביותר. דילוג על חיסון כלבים מסוים או דחיה שלו יכולים לפגוע בבריאותו של הכלב. לכן, כאשר אתם הולכים עם הכלב שלכם לווטרינר בפעם הראשונה רישמו באופן מסודר את כל החיסונים שעליו לקבל ואף הכניסו תזכורות ליומן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.