למה צריך להדביר כלבים?


הדברה מכל סוג מתבצעת על מנת להרחיק מזיקים, חיידקים, חרקים ומעופפים. ספציפית אצל חיות מחמד וכלבים, יש דרכים שונות לבצע את ההדברה הזו על מנת להשיג תוצאות מעולות ואף לשפר את איכות החיים שלהם

השאלה למה בעצם צריך להדביר כלבים רלוונטית לכל מי שמחליטים לגדל חיית מחמד. אם רוצים לגדל כלב, צריך להביא בחשבון את הסכנה להופעת סוגים שונים של פרעושים, חרקים, קרציות ומזיקים.

ברוב המקרים, הפרעושים או המזיקים מגיעים מבחוץ וכאשר הכלב יצא לטיול או משחק בגינה עם כלבים אחרים. אבל במקרים מסוימים, החרקים עלולים גם להופיע בסביבת אזור ההאכלה של הכלב או אפילו להתפשט לשאר החדרים של הבית. לכן, הפתרון הכי טוב הוא להדביר את הכלב ולעשות את זה בצורה מסודרת כדי לנצל את היתרונות השונים.

מה היתרונות בהדברת כלבים?

הדברת כלבים מרכזת שורה ארוכה של יתרונות שמוכיחים את עצמם גם בטווח הקצר וגם בטווח הארוך. הנה למשל כמה יתרונות של הדברת כלבים כפי שהיא מיושמת כיום על כל סוגי הגזעים:

א. הרחקת חרקים ומזיקים ללא מעורבות של בעלי חיות מחמד – צריך להדביר כלבים אם לא רוצים להגיע למצב שבו מתפשטים עליהם סוגים שונים של חרקים ומזיקים. ההדברה נשארת אפקטיבית גם ללא מעורבות מצד בעלי כלבים והיא אף מאפשרת להמשיך לקלח ולרחוץ אותם. אז אם רוצים להרחיק את המזיקים או החרקים מהפרווה של הכלב, מאוד חשוב להדביר אותו.

ב. הדברה שמתאימה לסוג החיה – הדברת חתולים לא מתבצעת כמו הדברת כלבים. למעשה, כמעט לכל סוג של חיית מחמד יש פתרונות הדברה שרלוונטיים עבורה. כאשר מדבירים את הכלב עם חומרים מתאימים, מרוויחים אפקטיביות גבוהה מאוד גם לטווח הקצר וגם לטווח הארוך.

ג. חיסכון בהוצאות – המטרה של הרחקת החרקים והמזיקים מהגוף של הכלב היא למנוע תחלואה. אבל לצד היתרון הזה, צריך להזכיר את החיסכון בהוצאות. אם דואגים להדביר את הכלב אחת לתקופה מסוימת ועם החומרים המתאימים, אפשר לחסוך את השימוש במוצרים פחות יעילים להרחקת חרקים, פרעושים, קרציות וכן הלאה.

האם יש זן מסוים שזקוק יותר?

כלבים עם פרווה ארוכה וכאלה שנמצאים הרבה שעות מחוץ לבית זקוקים להדברה בתדירות גבוהה יותר מאשר כלבים קטנים, עם פרווה קצרה ועם נוכחות בעיקר בחלל הפנים. לכן, השאלה הנכונה היא לא רק איזה זן זקוק יותר להדברה בהשוואה אל זנים אחרים – אלא לאיזה שיקולים כדאי להתייחס בשביל לתאם עבורו את הטיפול הנכון והמקיף ביותר.
כיום למשל אפשר להתייעץ עם וטרינר או נציג של חנות חיות ולהשוות בין סוגים שונים של מוצרי הדברה. לאחר מכן, מתאימים את המוצר לצרכים של הכלב ולמאפייני הגזע מבחינת סוג הפרווה, תדירות הנשירה, הרגלי התנהגות, אופי וכן הלאה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.