מאכלים וצמחים שלכלבים אסור לאכול


בעלי כלבים צריכים לדעת איזה מאכלים וצמחים כדאי להרחיק מהם. הרשימה הבאה תעשה לכם סדר ותמנע נזקים בריאותיים בלתי הפיכים

חברו הטוב ביותר של האדם הוא גם חיה שרגישה למאכלים מסוימים. בניגוד למה שנהוג לחשוב, הקיבה של הכלב לא עשויה נירוסטה ואי אפשר פשוט לתת לו את כל השאריות שהצטברו על השולחן. בעלי כלבים נדרשים לקחת אחריות ובעיקר להכיר את רשימת המאכלים המסוכנים. מעבר לכך, היום כבר ידוע על לפחות מספר צמחים שלכלבים אסור לאכול וגם מהם כדאי להיזהר.

בקטגוריות המזונות המסוכנים ביותר לכלבים ניתן למצוא את השוקולד, השום והבצל. שוקולד מכיל כמות גדולה של קקאו והוא אסור גם לחתולים. במינון נמוך עלולים החומרים הפעילים בשוקולד לגרום הקאות ושלשולים, בעוד במינון גבוה הוא מביא לפגיעה בתפקוד הלב ומערכת העצבים. חבילת שוקולד מריר יכולה לגרום הרעלה קשה לכל סוגי הכלבים ללא יוצא מן הכלל. במקביל, שום ובצל מסוכנים בגלל שיש בהם חומרים שפוגעים בתאי הדם האדומים של כלבים וחתולים.

מה הקשר בין אוכל וצמחים?

כלבים לא מודעים לאיסורים שחלים עליהם ולכן הם עלולים להתנסות גם בטעימות צמחים. יחד עם זאת, יש צמחים מסוימים שהם לא פחות מסוכנים משוקולד או שום:מאכלים אסורים לכלבים

א. שושן צחור – זהו צמח נפוץ בבתים פרטיים והוא משמש גם בשזירת זרי כלה, אך אצל חתולים הוא גורם כשל כליה חמור. יש גם מחקרים המצביעים על סכנה שמהווה שושן צחור עבור כלבים ועדיף לא לקחת סיכון מיותר.

ב. ציקס – זהו סוג של דקל ננסי נפוץ בישראל. הסכנה נובעת מאכילת הפירות על ידי כלבים. הפירות גורמים לפגיעה בכבד ולעיתים גם בלבלב. יש להרחיק כלבים מצמחי ציקס ולא להכניס אותם הביתה.

ג. יסמין – צמחי יסמין גורמים לשינוי רמות הסידן בדם גם אצל כלבים וגם אצל חתולים. בקרב כלבים ניתן לזהות את שינוי רמות הסידן רק בטווח הארוך, אך האיסור הוא גם על אכילת צמחי יסמין בכמויות קטנות.

ד. דיפנבכיה – גם כאן מדובר על צמח נוי נפוץ בבתים, משרדים וגינות. כלבים שאוכלים צמחים כאלה נחשפים לבחילות והקאות.

ה. הרדוף הנחלים – בניגוד לשאר הצמחים והפרחים המופיעים ברשימה, הרדוף הנחלים הוא צמח בעל טעם מריר. הטעם הזה מונע מכלבים לאכול אותו. הסכנה העיקרית היא ברעלן שקיים בתוך הרדוף הנחלים ועלול לגרום פגיעה בלב ולהביא אפילו למוות.

כפי שניתן לראות, חלק מהמאכלים והצמחים המסוכנים לכלבים נמצאים מסביבנו כל הזמן. אותו דבר לגבי בשר לא מבושל, ביצים לא מבושלות, קמח תופח וממתיק מלאכותי המשמש תחליף סוכר במוצרים כמו מסטיקים וחטיפים. עקבו אחר ארון המצרכים שלכם והרחיקו מהכלבים את המאכלים המסוכנים, כמו גם את הצמחים שעלולים לפגוע בהם.

באדיבות גורדון פרחים- חנות פרחים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.