מה הסיכונים של ביצוע תספורת לכלבים בעלי גוון עור בהיר


מי שלא היה לו כלב אף פעם, בוודאי חושב שתספורת לכלב היא רצון של הבעלים לשמור את הכלב יפה בלבד, ולא מבין את החשיבות שיש לתספורת לכלב עבור הבעלים ועבור הכלב גם יחד. מעבר לכך שמדובר בשמירה אסתטית על הכלב, מדובר פה גם בצורך היגייני, שכן כאשר פרוותו של הכלב צומחת פרא, הדבר מושך לכלוך לכלב עצמו ולבית, ואף עשוי למשוך לכלב מזיקים שיסתתרו בפרווה. מעבר לכך, מדובר גם בנוחיות ובאיכות החיים של הכלב במדינה חמה כמו ישראל, שכן ללא תספורת, לכלבים רבים יהיה חם מאוד באזורנו. לכן אנחנו פונים לחנות חיות מקצועית שמציעה שירותי תספורת לכלבים – וחשוב להבין מהם הסיכונים בתספורת לכלבים בעלי גוון עור בהיר.

סיכונים שחשוב להכיר בכל מה שנוגע לתספורת לכלבים בעלי גוון עור בהיר, ומה לעשות לגביהם

הישרפות – בדיוק כמו שהעור שלנו יכול להישרף בשמש, כך גם עור הכלבים שלנו. כלבים בעלי פרווה בהירה הם בעלי גוון עור בהיר, וכשמספרים אותם קצוץ מדי ועורם חשוף, הם בהחלט יכולים להישרף ולסבול בחשיפה מוגברת לשמש. לכן, לאחר תספורת לכלבים בחנות חיות, חשוב לשמור עליהם מפני חשיפה ארוכה מדי לשמש עד שפרוותם תצמח מעט יותר ותתעבה, ותחזור להגן עליהם.

התייבשות – סכנת ההתייבשות לכלבים באופן כללי לאחר תספורת היא סכנה קיימת, שכן מצד אחד החשיפה לשמש גוברת, ומצד שני השינוי שעובר עליהם לעתים קרובות גורם להם להתרוצץ ולהתנהג בתזזיתיות יתר, מה שמגביר את סכנת ההתייבשות. בכלבים בעלי עור בהיר, הדבר בולט פי כמה וכמה, שכן החשיפה שלהם לשמש היא כאמור מזיקה עוד יותר.

אתם מכירים את הסיכונים ויודעים איך לנהוג – כעת, מצאו חנות חיות איכותית בה תספרו את הכלב שלכם מקצועית

ברור שלא צריך להימנע מתספורות לכלבים בעלי גוון פרווה ועור בהירים בשל הסיכונים, אלא פשוט לדעת כיצד לנהוג איתם ולהיזהר, בכדי למנוע מהם סבל או נזק. מעבר לכך, עם חנות חיות מקצועית ואיכותית עם שירותי תספורת בהתאם, תוכלו לוודא כי התספורת תהיה מדויקת וברמה לחלוטין נטולת סיכונים עבור הכלב שלכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.