מוליכי כלבים


המראה המשעשע של מישהו או מישהי צועדים ברחובות תל אביב, מוקפים במספר רב של כלבים, מחמם אפילו את הלב של חובבי החתולים. מוליכי כלבים הם מקצוענים או חובבנים שלוקחים את הכלב או הכלבים שלך לטיול במקומך. עובדה היא ששעות העבודה ארוכות ואהבתנו לכלבים אינן מתחברות בקלות. הכלבים זקוקים לטיול שלהם וממתינים לכך בשקיקה כל היום: חילוץ עצמות, עשיית צרכים, מפגשים מעניינים עם כלבים אקראיים ורחרוחי עדכון ברשת החברתית של הכלבים – עצים ועמודי החשמל. כל אלה שומרים על בריאותו הנפשית והגופנית של הכלב שלכם. לטובת העניין קמו להם נותני שרות – מוליכי כלבים.

טוב לצעוד על בסיס יומי עם הכלב שלכם

  • הקפדה ויציבות – בסקר שערך מועדון הקנל הבריטי בקרב 1,000 בעלי כלבים, התברר שכחמישית מהם אינם צועדים עם הכלב שלהם על בסיס יומי. אפשר בהחלט להעריך שבקרב הישראלים המצב דומה, בעיקר בקרב אלה המתגוררים בבתים פרטיים ושולחים את הכלב שלהם לסיבוב מהיר בגינה הפרטית.
  • כושר – על פי מחקר של אוניברסיטת מישיגן, התברר שהולכת הכלב שלכם על בסיס יומי מעלה ב-34% את הסיכוי שתימצאו בכושר מלא, בעיקר מהיקף כולל של 150 דקות בשבוע ואילך.
  • כלב מטופל נשאר בבית – כלבים משועממים, הסגורים כל היום בדירה, מאבדים מהכושר הגופני שלהם ונעשים מתוסכלים. לעיתים קרובות כלבים ננטשים ונאספים ע"י אגודות בעלי החיים, פשוט מפני שלא טופלו נכון והפכו למטרד. נביחות אין קץ, יללות ולעיסת חפצים בבית מהווים דרכי פורקן לכלב מתוסכל וטעון באנרגיה עודפת.

צועדים בשבילכםמוליכי כלביםמוליכי כלבים

עם כל ההשפעות ההדדיות הטובות של הצעידה עם הכלב, ההבטחות והכוונות הטובות שלכם, החיים תובעניים ואתם נדרשים לדברים אחרים לעיתים קרובות. כאן נכנסים מוליכי כלבים, חובבנים או מקצוענים, המוליכים את הכלב שלכם בתשלום. בדרך כלל מקובל שהכלב שלכם נאסף מהבית ומוחזר אליכם, אך ייתכנו סידורים יצירתיים על פי דרישה. כל מוליך כלבים והאג'נדה שלו – שני כלבים או מספר גדול בהרבה. בזמן האחרון אנחנו רואים יותר ויותר אנשים שלוקחים את הכלב שלכם לריצה והתעריף כמו במונית – לפי מרחק. 3 עד 15 קילומטר לטיול והכלב חוזר אליכם בכושר שיא.

על השירות

תעריפי הולכת כלבים נעים בין 30 ש"ח ל-60 ש"ח לשעה. יש מספר רב של מוליכי כלבים בכל מקום בארץ. ניתן למצוא פרסומים באתרים שונים כמו "קהילת מוליכי הכלבים", עם מידע על המוליך וכן מידע על שירותים נוספים, כמו פנסיון פרטי.

הולכת כלבים אינה עניין של מה בכך. מספר רב של כלבים הצועדים ביחד מושכים תשומת לב ועלולים מהר מאד להפוך לתגרת כלבים המונית. מוליך כלבים נדרש להיות מיומן במצבים לא נעימים ולמנוע אותם מראש, ואף לדעת להגיד "לא" ללקוח שהכלב שלו אינו מתאים. ראוי לציין שמוליכי הכלבים עושים זאת בעיקר בשל אהבת כלבים גדולה, שמביאה עמה אילוף וחינוך, אחריות ודאגה לכלב.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.