מזון יבש מומלץ לכלבים


בחירה נכונה של מזון יבש לכלבים צריכה להישען בין היתר על המלצות. אבל אל מי אפשר לפנות על מנת לקבל את ההמלצות הכי טובות וכיצד יודעים מה הכי מתאים לכלב? הנה כל הפרטים

בחירה נכונה של מזון יבש מומלץ לכלבים היא משימה קשה יותר מכפי שנהוג לחשוב. קודם כל, יש המון סוגים שונים של מאכלים יבשים לכלבים. מטבע הדברים, יש הבדל בין מה שכל כלב צריך וגם פערים יחסית גדולים בין המזון שמתאים לגזעים מסוימים לעומת גזעים אחרים. אם מוסיפים לזה את ההבדל בין מזון לכלבים בוגרים לעומת גורים, מבינים למה נדרשת השקעה של זמן בקבלת ההחלטה הנכונה.

חוץ מזה, השוואה בין סוגים שונים של מזון יבש לכלבים חייבת להתבסס על ידע קודם של הבעלים. אם בעלים של חיות מחמד רוצים למצוא עבורם מזון בריא ומזין, עליהם לדעת בוודאות שהוא כבר הוכיח את עצמו עם כלבים אחרים. מצד שני, זו בדיוק הנקודה שבה משתמשים בהמלצות.

ממי מקבלים המלצות על מזון יבש מומלץ לכלבים?

הבעיה היא שגם איסוף ההמלצות על מזון יבש מומלץ לכלבים עלול להיות עניין מאתגר. כמובן שלא לכל המלצה יש את אותה תוקף, מה גם שלא בהכרח ברור אל מי לפנות כדי לקבל את חוות הדעת הכי אובייקטיבית ומנומקת. למעשה, יש מספר גורמים שונים שאליהם אפשר לפנות על מנת לקבל המלצות כאלה:

א. המלצה מצד וטרינר – בעל המקצוע שיכול להמליץ על מזון יבש לכלבים הוא כמובן וטרינר. היתרון של התייעצות עם וטרינר לגבי מזון יבש מומלץ לכלבים הוא שיש לו בדרך כלל את הידע הרפואי והמבוסס על סוג הגזע ובהתאם לגיל של החיה, אך החיסרון הוא שחלק מהווטרינרים מקיימים שיתופי פעולה עם חברות מזון מסוימות ולכן ההמלצות שלהם אינן אובייקטיביות.

ב. המלצות של בעלי כלבים אחרים – בעלי כלבים יכולים להתייעץ עם חברים, קרובים, בני משפחה, קולגות או אפילו אנשים שהם לא מכירים באופן אישי אבל פוגשים בגינת הכלבים השכונתית. במידה ורוצים לבסס עוד המלצות כאלה מצד בעלי כלבים אחרים, לא אמורה להיות בעיה לעשות את זה דרך אתרי האינטרנט וקבוצות מתאימות ברשתות החברתיות. אז כאן היתרון הוא שחוכמת ההמונים היא בדרך כלל אובייקטיבית, אך מצד שני לא ברור עד כמה היא מבוססת ומקצועית.

ג. המלצות של נציגים בחנות חיות – כמעט בכל חנות חיות יהיו בעלי מקצוע שישמחו להמליץ לבעלי כלבים על המזון היבש שהכי מתאים להם. הנציגים של חנות החיות יכולים לבסס המלצות על מזון יבש לפי ניסיון אישי שיש להם עם חיות המחמד, או על חוות דעת שמגיעה משאר הלקוחות. בכל מקרה, היתרון של המלצות כאלה הוא שניתן להשיג אותן בקלות אבל החיסרון הוא שגם פה מדובר על מידע מוטה ולא בהכרח אובייקטיבי.

כך מתאימים מזון יבש מומלץ לכלבים

הפתרון הוא להתאים עבור הכלב את המזון הכי מתאים לו לפי כל ההמלצות וגם לפי הידע האישי. את הידע הזה מבססים למשל על הגיל של הכלב, על רשימת מרכיבי המוצר שיש על כל אריזה של מזון יבש ועל סוג הגזע. אם משקללים יחד את כל הנתונים, זו לא אמורה להיות בעיה למצוא מזון יבש מומלץ לכלבים ברמה גבוהה. 

לסיכום, התאמת מזון יבש מומלץ עבור סוג הכלב מתחילה באיסוף המלצות. אבל גם אחרי שמקבלים המלצות מגורמים שונים, שווה להפעיל שיקול מדעת ולהשוות בין סוגי המאכלים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.