משחקים טיפוליים לכלב


צעצועים ומשחקים משפרים את היכולת המוטורית של הכלב ויכולים למנוע ממנו בעיות התנהגות בעתיד. במאמר הבא נסביר על תפקידם של הצעצועים, נבין איך בוחרים אותם ונמליץ על משחקים מתאימים לסוגים שונים של כלבים.

כמו בעלי חיים אחרים, גם כלבים משתמשים במשחקים כדי ללמוד ולפתח יכולות בסיסיות. עם זאת, הכלבים נמצאים בסביבה מבויתת ולכן לא תמיד עומדים לרשותם צעצועים מתאימים. כלבים שאין להם משחקים שעולים בקנה אחד עם הצרכים שלהם עלולים לפתח בעיות התנהגות. בעיות אלו יבואו לידי ביטוי בנשיכה של חפצים ורהיטים, בהריסת ציוד אישי ולעיתים גם בעשיית צרכים באמצע הבית.

הפתרון לבעיות ההתנהגות הוא להעמיד לרשות בעלי חיים צעצועים ומשחקים טיפוליים. אלו משחקים שמצד אחד עוזרים לכלב להוציא אנרגיה, ומצד שני מסייעים לו לפתח יכולות קוגניטיביות ומוטוריות. בנוסף, יש המון משחקים עם תפקיד פונקציונאלי כמו צעצועים לניקיון שיניים ואביזרי משחק שמועילים להתפתחות הכלב.

איך בוחרים אביזרי משחק לכלבים?

סוגים שונים של משחקים לכלב מתאימים לגזעים שונים וכדאי לבחור אותם בצורה נכונה. הנה למשל כמה פרמטרים אליהם אפשר להתייחס בשביל לבחור אביזרי משחק לכלבים:

א. ייעוד – בשלב הראשון צריך להחליט מה מטרת הרכישה של אביזרי משחק לכלב. אם מדובר בכלב בוגר והמטרה היא לשעשע אותו ולמנוע ממנו להשתעמם, כדאי לרכוש עבורו טבעות, כדורים, חבלים וצעצוע מסוג "קונג" שאליו ניתן להכניס ממתקים ונשנושים. לעומת זאת, כלב קטן זקוק לצעצוע האכלה, לנשכן ולכמה שיותר עצמות שעליהן הוא יוכל לתרגל את יכולות הלעיסה שלו.

ב. גודל והתאמה לסביבה – בשלב השני ניתן להיכנס לעובי הקורה ולבחור רק אביזרי משחק לכלבים שמתאימים לסביבה שבה הוא נמצא. אין טעם לקנות משחק גדול מדי שיתפוס את כל המקום בסלון, או לחילופין משחק קטן שיילך לאיבוד בחצר ובגינה. מומלץ למצוא משחקים לכלב שלא יפגעו באיכות החיים של בני המשפחה ולמנוע מראש עוגמת נפש.

ג. מחיר – בשלב השלישי והאחרון מתייחסים גם לסוגיה הכספית ברכישת אביזרי משחק לכלבים. בניגוד למה שנהוג לחשוב, לא צריכים להגיע למצב של פשיטת רגל בשביל לרענן את ארגז הצעצועים והמשחקים של הכלב. חשוב להכיר את המחירים המקובלים בענף ובמידת הצורך להתייעץ עם אנשי מקצוע לגבי הבדלים בין סוגי צעצועים.

כך תמצאו אביזרי משחק יעילים בזול

הכי טוב להגיע לחנויות שמתמחות בצעצועים לכלבים ולשאול את המוכרים על אביזרים שונים. אפשר גם לערב את הוטרינר אם מחפשים צעצועי התפתחות מסוימים, או במידת הצורך ליצור קשר עם מאלף כלבים.

יש לקחת בחשבון שהמטרה של הצעצועים היא לשעשע את הכלב ובמקביל לפתח את היכולות שלו בטווח הקצר והארוך. בסופו של דבר, צעצועים שיתאימו לכלב יקלו גם על הבעלים. בכך נמדדים צעצועים טובים שמתאימים לסוג הכלב וגילו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.