סוגי מזון לכלבים


כלב הוא הלב והנשמה בבית, אשר משתלב במשפחה כחלק בלתי נפרד ממנה. כלב גם מצריך תשומת לב וטיפול רב, ולמרות ראייתו כחלק מן המשפחה, לא מומלץ להאכיל אותו מהסירים המשותפים לבני הבית, וחשוב לדאוג לתזונה טובה ומותאמת עבורו.

מרבית הכלבים הביתיים אוכלים מזון יבש לכלבים, המגיע בשקים בגדלים שונים, ובמגוון טעמים והרכבים תזונתיים. הווטרינרים ובעלי המקצוע ממליצים מאוד לבסס את תזונתו של הכלב על אותו מזון יבש ולשלב בסוגי מזון נוספים – ייעודי לכלבים.

מזון יבש לכלבים

המזון הייעודי לכלבים יכלול את כל אבות המזון הדרושים לכלב, תוך התאמה לכלבים שונים עלפי פרמטרים של סוג הכלב, גיל, גודל, אלרגיות ובעיות רפואיות, הרכבים תזונתיים שונים והתאמות נוספות. מזון איכותי לכלב יהיה מבוסס על ריכוז גבוה של חלבונים מן החי: מזון על בסיס עוף, בקר או כבש ודגים, שילוב של פחמימות מורכבות לתחושת שובע ותוספת של ויטמינים, מינרליים וסיבים תזונתיים. המזון מיובש על מנת לספק תנאי נוחות, אחסון ותובלה, תוך שמירה על איכות המזון והגנה על הרכיבים החשובים בו. מזון יבש יהיה בעל חיי מדף גבוהים במיוחד, גם לאחר פתיחת המארז בשמירה על תנאי אחסון נאותים.

למה הכלב זקוק למזון היבש?

הרגלת הכלב לצריכה קבועה של מזון יבש בכמות המותאמת את גודלו ומשקלו תבטיח תחושת שובע, תזונה בריאה ומתן מענה תזונתי לכל צרכיו, מה שלא ניתן לחשב ולספק בדרכים אחרות.

מזון רטוב לכלבים

חשוב לשלב בתפריט של הכלב מלבד מזון יבש, לשם כך יש את המזון הרטוב לכלבים. הוא מגיע במארזים אישיים ובפחיות, במרקם ובטעם הדומים יותר לבשר הטרי, עשירים בנוזלים ואהובים במיוחד על הכלבים. המזון הרטוב משמש להאכלת כלבים חולים ללא תיאבון, לעידוד ולהרגעה ואף לפינוק. ניתן לכלול במזון הרטוב גם כדורים ותרופות ולהבטיח בכך את נטילתם על פי צורך ועל פי הנחיית הווטרינר.

כיצד נבחר מזון יבש לכלב שלנו?

בבחירה של מזון יבש לכלבים יש לתת את הדעת על ההרכבים התזונתיים ולא להסתפק בכותרות על גבי השק.
יש לבחור באוכל המתאים לכלב שלכם כאשר ניתן למצוא קטגוריות מזון:

  • מזון יבש / רטוב לכלבים
  • לגורי כלבים
  • מזון לכלבים מבוגרים
  • מזון דל קלוריות לכלבים אשר נוטים להשמנה (מזון דיאטטי לכלבים)
  • מזון ייחודי על פי מצבים רפואיים.

במידה והכלב הוא כלב בריא ללא אתגרים ייחודיים לו, יש לבחור במזון המותאם לגודל ולסוג הכלב.
אך גם תמיד מומלץ להתייעץ עם החנות בה בחרתם לרכוש את המזון.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.