פנסיון ביתי לכלבים


כאשר אנו יוצאים למקום שאינו ידידותי לכלבים או שאינו מתאים לכלבים, כמו בית מלון, עדיף שנשאיר את הכלב שלנו במקום ידידותי עליו אנחנו יכולים לסמוך. אם מדובר בהיעדרות קצרה של מספר שעות, או אפילו יממה, הרי שרוב הכלבים יסתדרו לבד בבית, או שניתן להסתפק בביקור של מכר שיבלה מעט עם הכלב וידאג לצרכיו. אולם בהיעדרות ממושכת יותר פתרון כזה אינו מספק. כלב הבית הינו בעל חיים חברתי ובידוד ממושך גורם לו לחרדת נטישה ולמצוקה. אלה עלולים להימשך ולהשפיע על התנהגותו לאורך זמן. גם אם נדאג לו לשמרטף, ואפילו כזה שאנו סומכים עליו, עדיין צפויות לכלב שעות רבות של בדידות ושעמום במהלכן הוא עלול לגרום נזק לעצמו ולבית.

פנסיון ביתי לכלבים

הפיתרון הרצוי

אם אנו יוצאים לחופשה או נאלצים מסיבה אחרת להעדר מן הבית, הפתרון הוא פנסיון לכלבים – ביתי או ציבורי. הפנסיון הוא מעין בית מלון לכלבים ולעיתים נלווים אליו גם שירותים כגון שיקום רפואי או אילוף.

אילו פנסיוני כלבים קיימים?

ישנם פנסיוני כלבים ציבוריים, בהם מתאכסנים כלבים רבים, לרוב בכלובים או במכלאות. הטיפול הניתן להם כולל האכלה, ניקיון שטח המחייה, 2-3 טיולים בחצר תחומה ובמידת הצורך טיפול רפואי. האינטראקציה של הכלב עם אנשים היא מועטה ומוגבלת לשעות הטיפול. בחלק מן הפנסיונים הציבוריים נמנעים מאינטראקציה בין הכלבים. סוג נוסף הוא פנסיון ביתי לכלבים, ופה לא מדובר על בית מלון אלא על צימר.

פנסיון ביתי לכלבים – "צימר" לכלבים

הפנסיון הביתי כשמו כן הוא: בית המארח כלבים הזקוקים למקום לשהות בו, בזמן שבעליהם נעדרים. פנסיון ביתי לכלבים הוא לרוב קטן מהפנסיון הציבורי ומארח בכל עת מספר מוגבל של כלבים. בניגוד לפנסיון הציבורי, בפנסיון הביתי אין בדרך כלל כלובים ומכלאות. הכלבים חופשיים להסתובב בחצר או במתחם מגודר, ולעיתים גם בתוך הבית. לעיתים קרובות הפנסיון הוא גם ביתו של בעל הפנסיון: הוא מתגורר וישן בו ופנוי כל העת למעקב אחר מצב הכלבים. בזכות הכמות המוגבלת של הכלבים המתארחים בפנסיון ואופי התנהלותו, הכלבים נמצאים באינטראקציה קבועה עם המטפלים ועם כלבים אחרים. כמו בפנסיון הציבורי זוכים הכלבים להאכלה, ניקיון, טיולים ופיקוח וטרינרי. כמו כן מושם גם דגש על צרכיו הייחודיים של הכלב: צעצועים, שמיכות או כריות אליהם הוא רגיל ומזון אותו הוא אוהב – והכל עם יחס אישי. בפנסיון מסוג זה הכלב שלכם ירגיש ממש כמו בבית.

מגבלות הפנסיון הביתי

בשל אופי הפנסיון הביתי, בו הכלבים משוחררים, מתקבלים אליו לרוב רק כלבים ידידותיים ובעלי אופי נח. לכן כמעט ולא קיים סיכון לפגיעה בכלבכם מכלב אחר. יחד עם זאת, פנסיונים ביתיים פחות מתאימים לכלבים הזקוקים לשיקום או טיפול רפואי כיוון שאין במקום וטרינר קבוע או חדר מרפאה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.