קולר נגד קרציות


קולר נגד קרציות

קולר נגד קרציות

קיימים מגוון אמצעים להדברת קרציות: אבקה, טיפות, שמפו, ספריי וקולרים. קולר נגד קרציות הינו אחד היעילים והנוחים שבהם. הקרציות מתעוררות באביב, מגיחות מהאדמה, מהדשא ומשחרות לטרף – הכלב שלכם. התגובה הראשונית הינה גירודים אופייניים וחוסר נוחות. לצערנו לא די בכך. הקרציות עלולות לעורר אלרגיות בכלב. הן חושפות אותו לקדחת קרציות, מחלה קטלנית לכלבים ולבני האדם, המוכרת גם בשם קדחת הבהרות. אם כל זה לא מספיק, אז הקרצייה תשמח גם לעבור אליכם וילדכם. חוסנן של הקרציות ידוע לשמצה, אך חומרי ההדברה אפקטיביים למדי.

מניעה באמצעות קולר נגד קרציות

מחירו של קולר נע בין 70 ש"ח ל-250 ש"ח, תלוי באיכותו. הקולר אפקטיבי במשך 6 חודשים ולאחר מכן יש להחליפו. אין צורך באישור או בדיקת וטרינר בכדי להתקין קולר, אך יש לוודא שהקולר לא גורם לתופעות לוואי לכלב. כמו כן חשוב להתקין את הקולר כהלכה: לא הדוק מדי ולא רופף. מחברים את הקולר לצוואר הכלב ומקפידים על מגע עם הפרווה. בהידוק מתאים ניתן להכניס 2 אצבעות בין הקולר לצוואר. קולרים רבים מאבדים השפעה בחשיפה למים. אם כלבכם אוהב לשחות, קנו קולר עמיד למים או החליפו את הקולר לעיתים קרובות.

מניעה משולבת

טיפול משולב בקולר עם אמפולות ישיג לכם תוצאה אפקטיבית יותר, הנדרשת בשיא עונת הקרציות. ביצי הקרציות מוטלות באדמה,  בעשב ובמלונת הכלב. ריסוס סביבתי מונע את המתקפה הבאה. חפיפה לכלב ופיזור אבקה בסביבת המחייה שלו תומכים גם כן בחיסול יסודי של הקרציות, והפרעושים נעלמים גם כן כבונוס.

הקרצייה

הקרצייה החומה או קרציית הכלב, הנראית בהתחלה כמו עכביש קטן ובלתי מזיק, הופכת למטרד גדול ודוחה די מהר. מחזור חיי הקרצייה: ביצה – זחל – נימפה – בוגר. הקרציות הבוגרות, זכרים או נקבות, מטפסות על הכלב, נצמדות לגופו באמצעות חומר הדבקה ומחדירות את הלסתות שלהן לעומק רב יחסית. הקרציות נשמטות מהפונדקאי אחרי כשבועיים וחוזרות לאדמה להטיל ביצים. הנקבות מטילות אלפי ביצים, מהן בוקעים זחלים הדומים לעכבישים. אלה הופכים לנימפות ולבסוף לבוגרות החוזרות לכלב שלכם.

קדחת קרציות

כאמור, זוהי מחלה הנגרמת לכלבים ולבני אדם מחשיפה לטפיל דם המכונה ריקציה. הפרזיט מועבר על ידי הקרצייה הנפוצה בכל חלקי ארצנו.

  • סימנים קליניים – חולשה, אפאטיות, דיכאון וחוסר תאבון, הנובעים מחום גבוה. כמו כן ניתן לזהות קשרי לימפה מוגדלים ושטפי דם קטנטנים בעיקר על העור באזור הבטן והריריות.
  • אבחון – אם זיהיתם את הסימנים האמורים, פנו בהקדם לווטרינר כדי שיבצע בדיקת דם בכלב שלכם.
  • טיפול – אנטיביוטיקה מיוחדת נגד ריקציה.
  • מניעה – כאמור, ריסוס אזור המחיה של הכלב וטיפולי מניעה לכלב, בראשם קולר נגד קרציות. יש להימנע מחומרי הדברה מהדור הישן, המכילים זרחנים אורגניים.

קרציות הינן בעיה קיצית כבדת משקל ולכן יש לדרוש קולר איכותי עבור הכלב שלכם. קולר מומלץ הינו  "קילטיקס" המגן למשך כחצי שנה, כמו כן קולרי Seresto וכן Soltick היעילים גם נגד פרעושים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.