אוכל לגורי כלבים


"חיי כלב" בעידן המודרני זה סטנדרט אחר לגמרי. הכול כבר ידוע, אין הרבה מקום לטעויות ופספוסים – לכל כלב המזון המתאים לו: מזון לכלבים גדולים, לקטנים, גורים ואלה הסובלים מעודף משקל או אלרגיה. מזון הכלבים הינו רכיב מרכזי בטיפול בכלב ובצדק ניתנת לו תשומת לב מיוחדת. כשיש לכם גור עניין המזון הופך למשמעותי עוד יותר בשל גדילתו המואצת, ולכן מומלץ לתת אוכל המיועד במיוחד לגורי כלבים. מזון מסוג זה מכיל ויטמינים ומינרלים הנחוצים להתפתחות תקינה. אם אתם אוהבים את הכלבלב שלכם, השקיעו במזון איכותי ואל תתפשרו על מוצר חסכוני במבצע מהסופר השכונתי.

התאמת גרגרי המזון לגודל הלסת

אוכל לגורי כלבים

אוכל לגורי כלבים

לכלבים גדולים יש לסתות גדולות ולכן יש לספק להם מזון יבש המכיל גרגרים גדולים יחסית. מזון זה הינו בעל ערך מוסף בשל נטייתו לגרד את האבנית המזיקה משיני הכלב. לעומת זאת, כלבים קטנים וגורי כלבים יקבלו אוכל לגורי כלבים המותאם ללסתות קטנות, קרי – גרגרים קטנים יחסית.

הכלבלב שלכם צריך את הטוב ביותר

כלב המוזן כהלכה נראה בריא יותר, פרוותו מבריקה ורכה, שיניו לבנות ואינן מדיפות ריח רע. חוץ מזה, הכלב יהיה שרוי במצב רוח טוב. זה נכון לכלב בוגר ובוודאי לכלבלב. במזון גורים יימצא יותר חלבון ושומן ממקבילו המיועד לכלב בוגר. הבדל זה מטרתו לספק את הנדרש להתפתחות מהירה וגם למרץ הבלתי נדלה של הכלבלב השובב.

גור הכלבים שלכם מתחיל לאכול מזון יבש בגיל 4 שבועות. אריזות המזון מתעתעות לפעמים עם צבעים ותמונות של כלבים מאושרים. כיצד נדע איזה אוכל לגורי כלבים עלינו לקנות מתוך ההיצע האין סופי המוצע לנו? התשובה לכך מורכבת משני פרמטרים:

דרגות האיכות של סוגי המזון השונים

  • סופר פרימיום או אולטרא פרימיום – מכיל כמות רבה של בשר אמיתי. ניתן לראות זאת על הכתוביות באריזה – הבשר יצוין ראשון ברשימת המרכיבים. כמו כן יכיל המזון פחמימות מורכבות, כגון אורז.
  • פרימיום – המרכיב העיקרי במזון הינו אבקת בשר ואין שימוש בפחמימות מורכבות.
  • אקונומי – לחסכוניים שבינינו, כאן נמצא מעט בשר ולכן גם מעט חלבונים. בסוג זה לא יהיו פחמימות מורכבות כלל.

התאימו את סוג המזון לגיל ולזן הכלב

  • אוכל לגורי כלבים גדולים, כמו דני ענק, אמור להאט את גדילתם. יש לעשות זאת כדי למנוע סיבוכים במפרקים, בעצמות ובעצבים. המזון יכיל גלוקוזאמין וכונדרואיטין סולפט, המסייעים לבריאות המפרקים ולתפקודם.
  • לגורי כלבים בינוניים לא נדרש סוג מסוים של מזון.
  • לגורי כלבים זעירים יש לספק מזון עשיר בחלבון ושומן, כדי לספק להם אנרגיה להתרוצצות ולהשתובבות.

משטר אכילה לגורים

הכלבלב שלכם צריך לאכול 3 פעמים ביום במשך 4 עד 6 חודשים, ולאחר מכן לעבור ל-2 ארוחות ביום. בדקו את בריאות הכלבלב שלכם אחת לחודש – הוא צריך להיות שובבי ושופע אנרגיות. כמו כן, הפרווה שלו אמורה להיות מבריקה וסמיכה. אם זהו המצב, סימן שהכלבלב שלכם צורך כמות מספקת של מרכיבי מזון הנחוצים לו. הקפידו מקרוב על בריאות הכלב והוא ימשיך להיות חברכם הטוב ביותר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.