אימוץ גורי כלבים


בשעה טובה החלטתם לאמץ גור כלבים. למצוא גור קטן ברחוב, או לקנות כלב גזעי עם תעודות? אלו שאלות לא פשוטות שיש לתת עליהן את הדעת. הרבה תלוי באופן שבו אתם מתנהלים כלפי הכלב. חלומו הגדול של כל גור כלבים קטן הוא אימוץ. בכך אתם מצילים אותו מגורל עגום. כדי שהאימוץ יצליח, אתם נדרשים להתחיל ברגל ימין ולהיערך מראש. הדבר הרע ביותר עבור כלב הוא להינטש לאחר אימוץ כושל.

כמה מילים על הצרכים של הכלב86536929

בגידול כלב כרוכה הוצאה כלכלית לא מבוטלת: חיסונים, מזון, עיקור או סירוס, אביזרים שונים ומלונה בחצר. כמובן שמומלץ מאד להשקיע בחינוכו אם היד משגת. כלב מאולף הוא ברכה בבית. כשאתם מאמצים כלב, קחו בחשבון גם את המיקום המתאים ביותר לכלב, מזעור של מפגעי רעש ולכלוך וכן זמן פנוי לבלות עימו.

איפה נאמץ גורי כלבים?

פעמים רבות אנו מקבלים לאימוץ גורי כלבים מקרובים שהכלבה שלהם המליטה. לפעמים אנו מעוניינים להציל כלבלב אבוד שהסתפח אלינו בשיטוטנו ברחוב. אך הדרך הנכונה למצוא כלב המתאים לנו היא לפנות מיוזמתנו לירידי אימוץ, או לחלופין למגדלי כלבים מסחריים. אם זה בשביל הילדים או לאדם מבוגר, לשמירה בשטח הבית או בשביל הכיף, בסופו של דבר הכלב צריך להתאים לצרכים וליכולות שלנו.

אימוץ גורי כלבים אצל מקצוענים

אימוץ ממגדלים מסחריים, מחובבים או ממקצוענים, נעשה בדרך כלל כשאנו מעוניינים בכלב גזעי. הכלב מגיע עם תעודות וסיפורי גבורה על מעללי אבותיו בתחרויות השונות. אין רע בכלב גזעי, אפשר לצעוד איתו בגאווה ברחוב ולדעת שלכם יש את הדבר האמיתי. החולשה נמצאת כמובן בהוצאה הכספית הרבה, הן ברכישה והן בהוצאות הנלוות, כגון חיסונים.

ירידי אימוץ

תתכוננו להפתיע את עצמכם. ירידי אימוץ של עמותות הם כבר אופרה אחרת. כשאנו מאמצים כלב ביריד, אנו למעשה מצילים אותו מגורל לא ידוע. העמותות שמות במרכז דאגתם את רווחת הכלב, דואגות לחיסונים ומעבירות לנו מידע הדרוש כדי שהקשר יצליח. אנחנו עוברים בין הכלבים השונים ומתרשמים, דבר הגורם לנו לפעמים להסס ולהתלבט. יש לנו את כל הזמן שבעולם בשביל להחליט. לפעמים קצת עוזרים לנו לקבל את ההחלטה וזה חשוב. יש משהו קסום בחווייה האלטרואיסטית של אימוץ גור כלבים, משהו לא מוגדר ולפעמים אפילו מפתיע. גם הקשר הרגשי שנוצר הוא בהתאם.

מצאתי כלב

אימוץ לא מתוכנן של כלב עלול להסתיים במפח נפש לכלב ולכם. צריך להתכונן נפשית, לוגיסטית וכלכלית לגידול של חיית מחמד. מעל הכל, נדרשת לכך הסכמה מלאה של כל דיירי הבית, מכיוון שאימוץ הכלב ישפיע על כולם.

הכלבה של השכנים המליטה

אימוץ גורי כלבים מקרובים בהחלט אפשרי, כל עוד נעשה הדבר במחשבה צלולה, שיקול דעת והסכמה של כלל דיירי הבית.

מזל טוב! אימצתם גור כלבים חדש! זכרו: כלב הוא ילד נוסף בבית ותשומת הלב שהוא דורש היא בהתאם לכך. אם התחרטתם בנוגע לדייר החדש, מצאו לו בית חלופי. כלב נטוש – נגזר דינו. כלב שעובר לעמותה לרווחת הכלב יתקשה למצוא הזדמנות נוספת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.